Вважаю, що кожен кухонний предмет для приготування їжі заслуговує на однакову увагу.
Каструлі, сковорідки, ножі, посуд… За всім потрібен догляд.
Також і обробні дошки. Зараз вони виготовляються з різних матеріалів. Кому яка подобається, інформує Ukr.Media.
Я віддаю перевагу дерев'яним дошкам. Зручно мати їх 3-4 штуки у господарстві.
Обов'язково одна з них має бути для сирого м'яса та риби. Зберігаю цю дошку окремо.
Інші дошки для овочів, хліба, сиру. Коли готую, потрібно мінімум 2 дошки. Часто використовую їх як підставку для гарячого посуду.
Смажену картоплю найсмачніше їсти зі сковороди, яка стоїть на дерев'яній дошці-підставці. У такі моменти забуваєш про етикет, тим більше всі свої, увага зосереджена на підсмаженому шматочку.
А ось сусід категорично відкинув цей екологічний предмет для кухні. Молодь віддає перевагу пластику. Каже, що дерев'яна чиститься тяжко і згодом залишаються чорні сліди.
А в мене якраз є кілька способів, як ґрунтовно почистити дерев'яну дошку.
1 спосіб
- Зачистити поверхню наждачним папером, спочатку великої зернистості, а потім дрібної. В результаті зітруться і згладяться всі нерівності. Якщо дошка дуже брудна, спочатку треба обварити її окропом та потерти залізною губкою.
-
Тепер обробка — очищену поверхню натерти лимоном та присипати сіллю. Залишити так на пів години для дезінфекції. Після закінчення часу змахнути сіль і ще раз протерти половинкою лимона.
2 спосіб
-
Налити окріп на дошку. Насипати зверху харчову соду, добре розподілити і втерти в деревину.
-
Залити все це оцтом. В результаті реакції сода зашипить. Тепер потерти залізною губкою і одразу почне відокремлюватися бруд.
-
Після процедури ще раз обполоснути окропом та просушити.
Обидва методи працюють, дошки очищаються. При другому способі часу на очищення йде менше. Але якщо дошка пошкоджена, краще скористатися першим способом.
Залиште відповідь