Навіщо мити посуд гірчицею і як правильно це робити

Як зробити гірчичний засіб для миття посуду.

Майже кожна господиня щодня стикається з миттям посуду на своїй кухні. І мало кому це заняття приносить задоволення. Переважна більшість людей використовує для миття посуду побутову хімію, інформує Ukr.Media.

Однак це не найкраще рішення, оскільки в ній міститься велика кількість шкідливих речовин, які накопичуються на кухонному посуді і потрапляють у наш організм, а це може завдати істотної шкоди здоров'ю. Тому досвідчені господині не купують мийні засоби, а роблять їх самостійно із гірчичного порошку.

Вони добре справляються з жиром і, найголовніше, є екологічно чистими та безпечними. І далі ми детально розповімо, як зробити їх у домашніх умовах.

Переваги та недоліки гірчиці

Використовувати її замість покупних миючих засобів, перш за все, рекомендується людям, у яких маленькі діти і які страждають на алергію, оскільки вона не викликає жодних побічних дій. Крім цього вона має низку переваг:

  • безпека. Як би добре ви не полоскали посуд, на ньому все одно залишиться хімія. А ось гірчиця видаляється повністю, не залишаючи жодного сліду;
  • дешевизна. Упаковка гірчичного порошку коштує близько 20 гривень, а її вам вистачить надовго;
  • простота у використанні. Вимити посуд дуже легко, і вам не доведеться витрачати багато сил та часу;
  • універсальність. За допомогою гірчичного порошку можна вимити не тільки посуд та кухонне начиння, але й плиту, стільницю та будь-які інші забруднені поверхні;
  • дезінфекція. Гірчиця згубно впливає на патогенні мікроорганізми, вбиваючи їх.

З недоліків можна виділити лише те, що приготований засіб придатний до використання лише кілька днів, після чого він псується.

Як правильно мити посуд?

Використовувати гірчицю потрібно правильно. Весь процес виглядає так:

  • Налийте в миску гарячу воду.
  • Змочіть посуд, насипте зверху гірчицю і почніть натирати. Чим сильнішим буде забруднення, тим більше його потрібно.
  • В результаті на тарілці або каструлі утворюється кірка жовто-зеленого кольору, яку залишиться тільки змити в чистій воді.
  • Все виходить дуже просто та швидко. При цьому цей спосіб дозволить позбавитися будь-яких типів забруднень.

    Як зробити миючий засіб?

    Якщо вам потрібно перемити велику кількість посуду, робити це за допомогою порошку не дуже доцільно. У цьому випадку найкраще використовувати миючий засіб. Ось три дуже хороші рецепти, що мають високу ефективність:

  • Змішайте 70 г сухої гірчиці, 50 г харчової соди та 30 г лимонної кислоти, залийте 40 мл теплої води і все добре розмішайте. В результаті у вас повинен вийти засіб, що нагадує за своєю консистенцією напіврідке тісто.
  • Змішайте гірчицю та соду в рівних пропорціях, пересипте в пластикову ємність з кришкою, в якій є отвори, та використовуйте при необхідності. Якщо тримати такий засіб у сухому місці, воно може зберігатися без будь-яких обмежень за часом.
  • Візьміть 3 столові ложки натертого господарського мила, залийте його склянкою теплої води, а як воно розчиниться, додайте по 2 ст. л. сухої гірчиці, соди та нашатирного спирту, все добре перемішавши.
  • За своєю ефективністю ці засоби нічим не поступаються придбаним, але при цьому абсолютно безпечні для здоров'я.

    Висновок

    Сучасні люди щодня використовують дуже велику кількість хімії, завдаючи тим самим великої шкоди своєму здоров'ю. Тому фахівці рекомендують мити посуд мийними засобами, зробленими на основі гірчичного порошку, за одним із описаних вище рецептів.

    Джерело