Китель Гіммлера продали на аукціоні за 1,55 млн. євро

Китель Гіммлера продали на аукціоні за 1,55 млн. євро

Фото: britannica.com/biography/Heinrich-Himmler Генріх Гімлер та Адольф Гітлер 1938 р.

Особисті речі диктаторів та причетних до масових вбивст генералів швидко розкуповують на аукціонах, як музеї, так і приватні колекціонери.

Китель Гіммлера продали на аукціоні в Німеччині за 1,55 млн. євро. Про торги повідомляється на сайті Liveauctioneers.

Торги відбулися 6 листопада на майданчику відомого аукціонного будинку HERMANN HISTORICA.

Покупець, який побажав залишитися невідомим, у ході торгів придбав білий повсякденний кітель, який належав рейхсфюреру СС Генріху Гіммлеру і який той носив у 1938 році.

З урахуванням податків та зборів новий власник кителю заплатить за нього 2,077 млн. євро. 

До торгів кітель оцінювався в 250-500 тис. євро. 

Відомо, що раніше китель належав відомому колекціонеру David Delich.     HERMANN HISTORICA GmbH у Мюнхені є одним з провідних аукціонів світу. Під час торгів там продають зброю та обладунки, антикваріат, ордени та нагороди, історичні об’єкти, військову техніку, мисливські предмети, витвори мистецтва.   Як рейхсфюрер СС, Генріх Гіммлер до кінця Другої світової війни був другою за величиною людиною у нацистській Німеччині. Він відповідав за розробку та керівництво реалізацією «остаточного вирішення єврейського питання». Німецька таємна поліція, поліція безпеки та кримінальна поліція перебували у підпорядкуванні його старших лейтенантів — Рейнхарда Гейдріха та Ернста Кальтенбруннера. Гіммлер контролював величезну нацистську систему концтаборів, включаючи економічну експлуатацію праці ув’язнених як їх винищення.   Раніше повідомлялося, що на щорічному аукціоні Propstore у Лондоні, який відбудеться з 14 по 17 листопада, буде продано понад 1800 лотів, серед яких реквізит із легендарних фільмів.   Нагадаємо, на початку вересня було продано перші вісім годинників з арештованої колекції Віктора Медведчука на загальну суму майже 3,6 млн грн. Загалом колекція нараховувала 20 годинників.

Джерело