CNN: США планують пом’якшити санкції проти РФ задля угоди

CNN: США планують пом’якшити санкції проти РФ задля угоди

Фото: Getty Images Кіт Келлог працював в адміністрації Трампа за його першої каденції

Однією з основних пропозицій може стати запровадження режиму припинення вогню із фіксацією лінії фронту та створення демілітаризованої зони.

Майбутня допомога США Україні, ймовірно у формі позики, може залежати від готовності Києва вести переговори з Росією. Згідно з пропозицією, Україна отримає озброєння для захисту своїх територій і недопущення подальшого просування Росії як до, так і після укладення мирної угоди. Подробиці плану Кіта Келлога, котрого Трамп призначить спецпосланцем із врегулювання російсько-української війни, повідомили у CNN

Однією з основних пропозицій є запровадження режиму припинення вогню із фіксацією лінії фронту та створення демілітаризованої зони. За це Росія отримає часткове послаблення санкцій, а повне — лише після підписання мирної угоди, що відповідатиме інтересам України.

Для відновлення України пропонується запровадити збір із російського експорту енергоносіїв.

Україні пропонують не відмовлятися від повернення окупованих територій, однак вирішувати це питання виключно дипломатичним шляхом. Автори визнають, що це вимагатиме прориву в переговорах, який, імовірно, стане можливим лише після зміни керівництва в Кремлі.

Попри простоту цього підходу, план ігнорує ключову проблему: Москва може використати режим припинення вогню для подальшої військової експансії. У минулому Росія неодноразово порушувала домовленості, використовуючи перемир’я для досягнення територіальних цілей.

Демілітаризована зона, яка може простягнутися на сотні кілометрів, вимагатиме міжнародного контролю. Для цього знадобляться величезні фінансові ресурси та військовий контингент, можливо, навіть з країн НАТО чи нейтральних держав.

Постачання Україні необхідного озброєння також стане викликом. Наприклад, США виробляють лише 14 тисяч 155-міліметрових артилерійських снарядів на місяць, що еквівалентно потребам України за два дні активних бойових дій. У цій ситуації, як зазначають аналітики, одночасно нарощувати військову підтримку та визнавати її недостатність — парадоксально.

Також план відкриває простір для маневру Москви. Путін може використати перемир’я для укріплення позицій, експлуатуючи слабкість Заходу та зниження його єдності.

У підсумку, ця угода є компромісом, який може не припинити війну, а лише відкрити новий її розділ — із послабленням західної підтримки та наближенням Кремля до своїх цілей.

Раніше у Міністерстві закордонних справ привітали висунення Кіта Келлога на посаду спецпредставника з питань України, заявивши про готовність до співпраці.

Нагадаємо, Трамп заявив, що його адміністрація зосередиться на війні Росії проти України. Вона повинна зупинитись.

Раніше ЗМІ розкрили деталі «мирного плану» Трампа щодо завершення війни в Україні.

Джерело