Чтобы стать автором достаточно или зарегистрироваться

У Петриківці пройшов фестиваль народної творчості

Наталья, 2540
«Петриківський дивоцвіт» продовжує дивувати. 7 вересня фестиваль-ярмарок у Петриківці розігнав дощові хмари, що зранку збиралися над Дніпропетровщиною. Сюди з’їхалися гості із різних областей Дніпропетровської області (Петриківський район, Павлоград, Тернівка, Дніпродзержинськ, Новомосковськ, Орджонікідзе, Вільногірськ, Верхньодніпровський, Криничанський, Солонянський, Софіївський, Васильківський райони та багато інших).Ольга Іванівна, вишиває рушники: «Я на фестивалі представляю роботи кожного року. Працюю 18 років у цій сфері», — розповідає Ольга і запрошує на навчання всіх охочих.Сергій, Криничанщина: «Приїхав себе показати і на людей подивитися. Веселе свято, багато людей, все дуже подобається», — коментує Сергій, що на такому фестивалі вперше.Оля, виготовляє ляльок: «На фестивалі вже 4-ий рік, дуже подобається. Блузку мама вишиває на протязі місяця, а ляльку я роблю за тиждень. Бо в мене ще є онук, який потребує уваги. Купляють люди небагато, якби доходи були більші, все було б по іншому. А так один рушник коштує 350 грн, блуза – 500-600 грн», — розповідає Оля і додає, що сорочки купляють бабусі своїм онукам, рушники — молоді на весілля, ляльки люди беруть як сувеніри.Максим, Новомосковськ, виступає у ролі козака: «Ми приїхали для того, аби розвивати культуру нашої країни, берегти традиції. Хочемо показати, які ми гарні та веселі.»Людмила Миколаївна: «Вишити один рушник у мене займає від 2-х тижнів до цілого року», — розповідає Людмила і погоджується з нами щодо того, що Українська культура дійсно заслуговує бути однією з найкращих у світі.Александр Іванович, Царичанка, виробляє віники: «Всі вони виготовлені з природного матеріалу – рослини під назвою сорго».Олена, грає на бандурі: «Грати дуже подобається, займаюсь цим вже 4 роки», — розповідає Олена і каже, що від`їзжати з України не планує.Батюшка Ігор: «Це свято не тільки Петриківського регіону, воно вже набирає масовості. Весь Дніпропетровський регіон хоче мати свій Сорочинський ярмарок. Коли ми бачимо творчість кожного регіону, тим паче, що зараз осінь – пора збору врожаю та підсумків. Ми приїхали подивитися, повчитися та розділити велику радість з Петриківським районом», — розповідає священнослужитель.Руслан, читає «теорію перукарської справи»: «Ми приїхали з Дніпропетровська. Представляємо Дніпропетровський центр підготовки та перепідготовки кадрів туристичного центру. Приїхали майстри та викладачі, привезли майстер-класи, робимо макіяж та зачіски», — відповідає Руслан і додає, що українок насправді можна вважати найгарнішими жінками на Землі, але, на жаль, вони раніше старіють.
Козак Мажа: «Сьогодні на фестивалі будемо веселити людей. Козаки завжди боронили Україну і про них не варто забувати. В мирний час вони люблять поспілкуватися і взяти участь у фестивалі», — із веселою усмішкою додає він.Діти з колективу «Калинка»: «Сьогодні на фестивалі будемо танцювати. Нам тут дуже подобається», — щиро промовляють вони.Веселий ярмарок по колу оточив фестивальний майданчик, і тут просто неможливо було не зупинятися біля кожної палатки. Свої вироби майстри привезли з усіх регіонів Дніпропетровської області. Можна було тут і скуштувати смачної української випічки за дешевими цінами. У кожному кутку ярмарку звучала своя мелодія, тут співали і молоді таланти із різних селищ. За 30 грн можна було заказати шарж, а за 3 грн – купити пампушку з часником. У центрі майдану зібралася у коло молодь, що весело танцювала під молодіжні ритми. Була тут і сцена, на якій виступали палкі колективи із різних сіл. Співали дідусі та бабусі, дівчата та чоловіки. Правда, дехто забував слова, але на це ніхто не звертав уваги, а всі лише голосно підспівували із радісними обличчями. Трохи далі веселі звірята були готові розважати Ваших дітей та грати із ними у найрізноманітніші ігри.Вікторія: «Вірю, що рушники приносять щастя, бо сама їх вишиваю. Вже подарувала трьом бідним діткам на селі, які не могли самі їх купити, і вони живуть, життя покращується...», — розповідає нам сільська жителька.Алла, Царичанка: «Традиції зустрічати гостей із хлібом-сіллю в нас збереглися, так зустрічаємо усіх», — додає ще одна.Аня: «Приїхали на фестиваль разом із донею аби порадіти, згадати традиції. Ось, купили дивні. Привчаємо дитину до традицій.»Григорій, Дніпродзержинськ: «Приїхали на фестиваль усією родиною: це — моя дочка, а це – онука. Лише бабуся не змога приїхати. Буваємо тут кожного року, дуже подобається.»Валентина, Томаківський район: «Цього року на Дніпропетровщині дуже добрий врожай», — поділилася з нами селянка.Тетяна, Петриківська православна церква: «На Петриківці є 3 церкви. В основному приходять до нас приїжджі, а на свята збирається майже все село, є і молодь. Православна церква є елементом нашої культури і ми не маємо її забувати», — додає Тетяна.Атмосфера була насправді святковою, тут ніколи було сумувати. Всі, хто скучив за справжніми українськими ярмарками, насолоджувався кожною хвилиною. Не забули гостинні господарі і про гостей свята, яким був запропонований чудовий обід та справжня українська наливка. Всі охочі могли пригоститися кашею з казана.
Організація свята виявилася напрочуд високою, як би ми не намагалися знайти недоліки =). Тут були і смітники, і туалети.Візитівкою фестивалю стали дивені, які можна було побачити у кожній другій руці. «Дивень – це символ молодих. Щоб вони були здорові та щасливі. Тісто для дивнів замішується окремо, його не можна сплутати ні з чим. Перед тим, як замісити тісто, читається молитва. І тоді чистими руками, у чистому переднику замішується із добром та побажанням щастя молодим. Таких дивенів, як в Дніпропетровському регіоні, більше немає ніде», — розповідала нам одна із куховарок.


Забувати українські традиції не планує ніхто із гостей та майстрів фестивалю, а отже усі вже з нетерпінням чекають наступного ярмарку.

Наталія Крицкова, Ірина Зімен
Наталья

Наталья

Журналист

Добавить в избранное
Автор:
Наталья
Теги:

2 комментария

avatar
3 +
Наталья! Поздравляю вас с тем, что научились делать фотографии нормального размера!!!)))
avatar
1 +
Спасибо!)))))
Чтобы оставить комментарий нужно или зарегистрироваться