Місто минулого століття

Наталья, 1187
Впала ще одна цеглина. Добре, що не на голову. Всі ці будівлі Дніпропетровська були збудовані у ХХ столітті, а то й раніше. Тепер вони або вже дуже старі і давно потребують реставрації, або навіки покинуті і є лише тихим осередком для деяких самотніх чи просто відпочиваючих у цьому шумному індустріальному місті.Поринаєш у минуле, дивлячись на все це. Вловлюєш запах людей, що тут колись були, чуєш голоси, розмови, оплески… Тут навіть є якась містика. Уявіть, що хтось із тих людей і досі там блукає, тому й стоїть до цих пір будівля, непорушна, тиха, і лише деякі сміливці мандрують поруч. Хтось із минулої епохи береже її, не хоче віддавати прийдешнім поколінням… Добре, що є ще такі місця, де можна спокійно поблукати, віддавшись думкам і спогадам…


А з іншого боку – може, час зайнятися реставрацією? Ні, не переробкою на сучасний лад. «Модних» будівель у нас і так вистачає. Саме професійною реставрацією. Адже з часом з цих кремезних будівель усе частіше щось обвалюється, і ходити поруч стає дедалі небезпечніше. А ще, багато з них вже на підході до повного руйнування. Тож, чи не краще відновити їхній вигляд та функціональність( у покинутий літній театр на вул… Леніна, наприклад, можна було б перенести репертуар театру ім… Шевченко на літній період). Таким чином, у місті з’явилися б зразки архітектури минулих століть і Дніпропетровськ став би ще привабливішим. Адже, наприклад, у Львові також багато старої архітектури, але її не покинуто напризволяще до самовільного руйнування, а реставровано задля того, аби краса залишалася на довше.


Наталія Крицкова, 2012
Наталья

Наталья

Журналист

Добавить в избранное
Автор:
Наталья
Теги:

3 комментария

avatar
1 +
Был в нескольких заброшках. Грустно.
avatar
2 +
Оффтопный совет: лучше вертикальные фотографии ужимать до 800-700 пикселей по большой стороне, чтоб не рвали экран. Вообще не нравится мне как вертикалки в постах смотрятся, сама стараюсь в основном горизонтальные фото использовать, или из двух вертикальных фото делать коллажик (размером в одно горизонтальное).
avatar
0 +
ага, спасибо за совет)
Чтобы оставить комментарий нужно или зарегистрироваться